Veysel Karani Hazretleri Filmi

Bu videodaki sanatçılar

Veysel Karani Hazretleri Filmi Hakkında
Veysel, Karen köyünde güttüğü develer için ücret bile istemeyen, çobanlık yapan garip biridir. Sessiz, dostları arasında yalansız, dolansız bir hayat sürmekte, ıssız vadilerde, kaya kovuklarında ibadet eden Veysel’e insanlar divane gözüyle bakmaktadır.

Yaşlı, kör ve kötürüm annesine adeta bir bebek gibi bakan Veysel’in ise yüreği tek bir arzuyla yanmaktadır; Hazreti Peygamber’i bir kereliğine bile olsa gidip görebilmek ve sohbetinde bulunabilmek. Ve gün gelir Peygamber Efendimizin hasreti artık içinde kor ateş olur ve ciğerini yakar.

Fakat annesi Veysel’in bu uzun ve büyük hasret yolculuğuna razı değildir. Annesinin sözünden hiç çıkmayan ve çıkmayacak olan Veysel hasretini yüreğine gömer ama o günden sonra daha fazla ağlar, daha fazla yalvarır. Sonunda ana yüreği dayanamaz ve tek bir şartla Veysel’in gitmesine izin verir, Veysel Resulullah’ı evinde görecektir. Eğer Resulullah evinde yoksa O’nu aramayacak, hemen eve geri dönecektir… Veysel sonunda çöllere düşer. Uzun ve zorlu bir yolculuktan sonra Medine’ye varır. Fakat kapıyı peygamberin hanımı açar… Resulullah evinde yoktur… Fakat Veysel annesine bir söz vermiştir…

Görmeden de sevileceğini gösteren bir gönül sultanının etkileyici yaşamı… Yemen’den Medine’ye büyük hasret yolculuğunu yapan, annesinin sözünden çıkmamak için kavuşamadan dönen Karanili Çoban Veysel’in gönüllerde destan olmuş hikayesi Kanal 7 ekranlarında…

Veysel Karani Hazretleri Filmi

Yönetmen: Nazif Tunç
Senaryo: Mehmet Uyar
Oyuncular: Dursun Ali Erzincanlı, Ümit Acar, Birsen Menekşeli, Erhan Güler, Seda Yıldız, Necdet Tok, Recep Cinisli, Ali Mican, Ceren Güler, Yakup Konca, İbrahim Kumru, Hüseyin Özşahin, Naci Temel, Vugar Aliye.
Görüntü Yönetmeni: Hüseyin Özşahin, Mehmet Demirhan
Kurgu: Necdet Tok
Yapım Koordinatörü: Ziya Dökmeci
Sanat Yönetmeni: Rabia Durak
Yapım: Halk Film
Yapım Yılı: 2007

(Görüntüleme: 1 / 157)

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İlgili Video Kanalları

YORUM BIRAK