Halil Necipoğlu – Hak Bir Gönül Verdi Bana

Halil Necipoğlu

Halil Necipoğlu (d. 1968, Erzurum – v. ), ilahi sanatçısı, imam, hafız.

1968 yılında Erzurum’da dünyaya gelen Necipoğlu, babasının din görevlisi olması sebebiyle İstanbul’a yerleşmişlerdir. İlk Kuran ve hafızlık eğitimini babasından almış ve 14 yaşına geldiğinde Kur-an’ı Kerim’i ezberleyerek hafız olmuştur.

Daha sonra Çinili Cami İmamı Hafız Abdullah Aldır, Süleymaniye Cami İmamı Merhum Hafız Mehmet Çevik ve Beyazıt Cami İmamı Merhum Hafız İsmail Biçer hocalarından Talim ve Tecvit dersleri eğitimi almıştır.

İmam Hatip Lisesinden sonra İlahiyat Fakültesi Ön Lisans programından mezun olmuştur. Bu dönemde aynı zamanda Üsküdar Musiki Cemiyetine devam etmiş ve burada da Hafız Amir Ateş’ten ders almıştır. Daha sonra Kudsi Erguner’in “İstanbul Müezzinleri” isimli gruba katılmış ve bu grubun gerçekleştirdiği tüm albüm Avrupa ülkesinde klasik Osmanlı ve tasavvuf müziği konserleri dahil tüm konserlerinde de yer almıştır.

2011 yılında Dolmabahçe Sarayı Camisi imamlığı görevinin yanı sıra TNT ekranlarında “Halil Necipoğlu ile İftar Vakti ve Sahur Vakti” programı sunmuştur. Ayrıca, daha sonra Star Tv ekranlarında “Halil Necipoğlu ile Sahur Vakti” isimli programı sunmuştur.

Birçok büyük camide imamlık yapan Necipoğlu, evli ve iki çocuk babasıdır.

Halil Necipoğlu’nun Albümleri:

  • Camideki Adam
  • Semavi Vuruşlar / Esma Şarkılar
(Görüntüleme: 1 / 252)

Video