header-hv2

Mustafa Demirci

Mustafa Demirci (d. 1969 Yahyalı, Kayseri), ilahi sanatçısı, besteci.

Mustafa Demirci, 1969 yılında Kayseri’nin Yahyalı ilçesinde dünyaya geldi. İlk, orta, lise (İmam Hatip Lisesi) tahsilini Yahyalı’da yaptı. 1988’de Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’ni kazanarak 1993 yılında mezun oldu. Aynı yıl “Tasavvuf Tarihi” branşında Yüksek Lisans yapmaya hak kazandı. 1996’da Yüksek Lisansını tamamladı. 1988 yılında başladığı doktora çalışması halen devam etmektedir. Üniversite sonrası Kadıköy İmam Hatip Lisesi Maltepe Şubesi’nde bir süre öğretmenlik yaptı. Özel radyoların yaygınlaştığı dönemde, özel radyo kanalı olan Marmara Fm’de programlar yapmaya başladı. Yoedi yıl yine bu radyoda programcı ve yayın kurulu üyesi olarak çalıştı.

Sanatçının müzik hayatına başladığı yıllar üniversite hayatının ilk dönemlerine rastlamaktadır. Üç yıl Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Tasavvuf Müziği Korosu’nda bulunan sanatçı, ilk çalışmasını 1990’da “Göçtü Kervan” isimli albümle gerçekleştirdi.

Tasavvuf neşvesini özgün çalışmalarına da taşıyarak albüm serisini devam ettirdi. Mehmet Emin Ay ile yaptığı çalışmalar dinleyenlerin yoğun ilgisine mazhar oldu. Yaklaşık on beş albüme imza atan sanatçının piyasada kendisine ait altı adet albümü bulunmaktadır. Sanatçı 40’dan fazla bestesini de kendi albümlerinde seslendirdi.

Sanatçı, halen Beyza Müzik Yapım’da proje-üretim direktörlüğü yapmaktadır. Mustafa Demirci, evli ve iki çocuk babasıdır.

Mustafa Demirci’nin Albümleri

Göçtü Kervan, 1990
Gönül Sana Demedim mi
Pervane
Asude
Ahuzar
Selam Sana

(Görüntüleme: 1 / 48)

Video